Araç Park Ederken Aynaları Nasıl Kullanmalıyız – ALİAĞA | Avcılar, Beylikdüzü, Esenyurt Oto Servis
park-trafik-havuz-isaretleri-157

Aracınızı park etmeden önce park edeceğiniz yeri analiz etmeniz güvenliğiniz açısından son derece önemlidir. Burada analiz derken kast edilen, aracın park için seçilen yere rahat girmesi ya da rahat çıkmasıdır. Çok dar alanlara girdiğinizde kendiniz zorlanmasanız bile aracınızın yanına park eden sürücüleri zor durumda bırakabilirsiniz. Araç park etmenin püf noktaları arasında, park ederken aracınızla diğer araçlar arasında -hem arkasından hem de önünden- 70 santimetre mesafe bırakmak yer alır. Bu kurala uyduğunuz takdirde aracınızı sorunsuz bir şekilde park edebilirsiniz.

Yanlış Park Etmede Çıkan Sorunlar Nelerdir?
Aracınızı yanlış bir şekilde ya da dar bir alana park ederseniz maddi hasarla karşı karşıya kalmanız neredeyse kaçınılmaz bir hal alır. Doğru park yerini tespit etmeniz, gerekli mesafeleri bırakmanız ve park sırasında yan aynalarınızı kullanmanız durumunda aracınızı doğru şekilde park ettiğinize emin olabilirsiniz.

Araç Park Ederken Yayalar ile İlgili Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar
Özel otoparkı olmayan yol kesimlerinde araç park etmek için ayrılan yerler vardır ve sürücüler çoğu zaman park edilemez işaretinin olmadığı kaldırım kenarlarına araçlarını park eder. Fakat bu alanların yaya trafiğine açık olması sebebiyle park ederken çok dikkatli olmak gerekir.
Aracınızı park ederken hemen arkanızda bulunan araç ile sizin aracınız arasından yayalar hızla geçiyor ya da bu alanda çocuklar oyun oynuyor olabilir. Bu yüzden tüm dikkatinizi aracınıza ve çevrenize vermelisiniz. Yan aynalarınızı kullanarak bu işlemi daha da kolaylaştırabilirsiniz.

Araç Park Etme Teknikleri
Günümüzde araç park etme teknikleri arasında en çok kullanılan ve en fazla ön plana çıkan uygulama kameralı park etme sensörleridir. Bu sensörler sayesinde araç son derece kolay bir şekilde park edilebilir ve park edildiği yerden çıkarılabilir. Fakat park sensörü yokmuşçasına tedbir alarak aracı park etmek her zaman daha sağlıklı bir seçimdir.

Otomobil Yan Aynaları Nasıl Ayarlanır?
Doğru bir sürüş pozisyonu için ilk olarak koltuk ve direksiyon ayarı yapılmalı, daha sonra ise dikiz aynasının açısı düzeltilmelidir. Bu işlemler tamamlandıktan sonra sağ ve sol aynaların ayarlanmasına geçilmelidir. Otomobil yan aynaları, kör nokta riskini minimuma indirmeleri sebebiyle sürücüler için çok önemlidir. Peki, araç aynaları nasıl ayarlanır? Yan aynalar ayarlanırken dikkat edilmesi gereken temel nokta aynaların neredeyse tamamının yolu görmesidir.

© Copyright Kasım 2017 Designed By SosyalMarkam
Call Now ButtonHemen Ara | 0507 699 89 23
Whatsapp'tan İletişime Geçin