Aracınıza Uygun Motor Yağları ve Farkları Nelerdir – ALİAĞA | Avcılar, Beylikdüzü, Esenyurt Oto Servis

Araçlarda kesinlikle bulunması gereken ürünlerden birisi olan motor yağları, aracınızın motorundaki hareketli parçaların yüzeylerinin aşınmasını önleme ve soğutulması konusunda görev alır. Çoğu araç kullanıcısı motor yağının araç için önemi ve işlevinin ne olduğu konusunda bilgi sahibi değildir. Motor yağı aracın motorundaki en önemli özelliği aşınmayı önlemesidir. Motorun soğutulması konusunda da görev aldığı motor yağlarının pek bilinmeyen özellikleri arasında yer alır.

Aracınıza Uygun Motor Yağı
Motor yağının kalitesiyle aracınızın performansı arasında doğrudan bir bağlantı bulunur. Motor yağı seçimi yaparken öncelikli olarak aracınız için uygun olan yağı belirlemek olacaktır. Aracınızın kullanma kılavuzu bu konuda size yardımcı olur. Kullanma kılavuzunda belirtilen motor yağının dışında bir motor yağını kullanmanız aracınıza zarar verebilir.

Motor Yağı Farkları
Aracınızın özellikleri, modeli ve ihtiyaçlarına göre farklı motor yağları bulunur. Araç modellerindeki farklılıklara göre değişken özelliklere sahip olan motor yağı çeşitleri ve özellikleri aracınıza uygunluğunu belirler. Yani aracınıza uygun motor yağını seçebilmenizde, motor yağlarının üzerinde yer alan özellikleri ve içeriği ile ilgili kodlama veya semboller size yardımcı olur.

Motor Teknolojisine Özel Motor Yağları
Dünyaca ünlü markaların kendi tesislerinde araçlar üzerinde yaptıkları testler ile belirledikleri hangi modele hangi motor yağı olması gerektiği konusundaki sonuçlar sayesinde seçimlerinizi aracınızın modeline göre daha kolay yapabilirsiniz. Motor yağlarında bulunan geniş çeşitlilik özellikle de madeni yağ içerisine katılan katkı maddeleri ile kalitesi değişiklik gösterir.

Motor Yağlarında Kalite
Kalitesine göre motor yağları aracınızın performansında olumlu katkılar sağlar. Farklı sınıf araç modellerine göre farklı kalitelere sahip olan motor yağı çeşitleri bulunuyor. Motor yağı seçimlerinizde konuya dair bilgi sahibi değilseniz aracınızın servisinden bu konuda yardım alabilirsiniz.

Yanlış Motor Yağı Kullanımı
Aracınız için seçeceğiniz motor yağının aracınızın modeline ve motor teknolojisine uygun içeriğe ve kaliteye sahip olmasına dikkat edin. Aksi takdirde aracınızın motorunda istenen aşınma önlemenin yapılamamasına ve en önemlisi de aracınızın performansının düşmesine neden olur. Motorun teknolojisinde aşınmanın oluşmamasını sağlayacak niteliklerde içeriğe sahip olan motor yağlarının seçilmesine dikkat edilmesi aracınızın performansının daha da üzerine çıkabilmesine yardımcı olur.

© Copyright Kasım 2017 Designed By SosyalMarkam
Call Now ButtonHemen Ara | 0507 699 89 23
Whatsapp'tan İletişime Geçin