Araçlarda Periyodik Bakımın Önemi – ALİAĞA | Avcılar, Beylikdüzü, Esenyurt Oto Servis

Araç Bakımı
İster sıfır kilometre, isterseniz ikinci el araç almış olun; her ikisinde de mutlaka düzenli olarak periyodik bakım talimatına uyulması gerekmektedir. Motorlu araçların periyodik bakımları ile ilgili olarak genellikle küçük sınıf araçlarda belirli bir kilometre baz alınırken, iş makinesi gibi büyük araçlarda çalışma saati baz alınmaktadır. Kilometresi veya çalışma saati dolan araçların yetkili servisler tarafından bakımlarının yapılması gerekir.

Periyodik Bakımın Önemi
Bilindiği üzere kullanmış olduğumuz araçlar tamamen mekanik ve elektronik sistemlere sahip olduğu için belirli bir süre sonra bakıma ihtiyaç duyarlar. Araç periyodik bakımı olarak bilinen bu uygulamayı genellikle yetkili ve özel servisler gerçekleştirir. Periyodik bakım tablosu küçük sınıf araçlar için genellikle 10.000-15.000 kilometre arasındadır. Bu kilometreyi doldurmuş olan araçların mekanik ve elektronik aksamlarının yeniden kontrol edilmesi gerekir. Özellikle fren, yağlama, ateşleme, lastik, ön düzen ve güvenlik sistemleri bölümlerin bakımının yapılması lazımdır.

Servis Hizmeti
Aracın bakım ve kontrol zamanı geldiğinde araç bakımını gerçekleştirmek için yetkili veya özel servisleri tercih ederiz. Servis hizmeti araç marka ve modeline göre değişiklik gösterse de özel olarak hizmet veren servislerin büyük bir bölümü birçok markanın belirli kilometre bakımını yapabilmektedirler. Aracın bakımı için götürdüğümüz servis, her araç için belirlenmiş olan periyodik bakım çizelgesini takip etmek zorundadır. Her marka ve model için farklı bir bakım çizelgesi bulunmaktadır. Aracın marka ve modeline göre belirlenen bu bakım çizgileri, servisin vermesi gereken hizmeti kısaca tablo üzerinde göstermektedir.

Aracı Bakıma Nasıl Götürürüz?
Günümüz şartlarında araç kullanan vatandaşlarımız kaza ve arıza dışında araçlarını belirli bir kilometreden sonra bakıma götürmeleri gerekmektedir. Aracını yetkili veya özel servise götürmeyi düşünen kişiler, ilk olarak servis ile irtibata geçmek suretiyle aracı ile ilgili olarak periyodik bakım formunu doldurması gerekir. Bu form sizin aracınız ile ilgili olarak servisin en kısa sürede hizmet vermesine büyük kolaylık sağlamaktadır.

Periyodik Bakım Sonrası
Aracınızı kaza ve arıza dışında servise götürdükten sonra servis tarafından sizlere periyodik bakım tablosu verilecektir. Bu tablo, sizin bir daha servise ne zaman gitmeniz gerektiği ve hangi bakımları yaptırmanız gerektiği hakkında bilgi vermektedir.

Araç bakımınızı düzenli periyotlarla yaptırmayı unutmayın. Aldığınız önlemlere rağmen beklenmedik durumlarla karşılaşabilirsiniz.

© Copyright Kasım 2017 Designed By SosyalMarkam
Call Now ButtonHemen Ara | 0507 699 89 23
Whatsapp'tan İletişime Geçin