Klima Bakımı – ALİAĞA | Avcılar, Beylikdüzü, Esenyurt Oto Servis

Klima Bakımı

ALİAĞA OTO SERVİS’te Avcılar, Beylikdüzü, Esenyurt ve Çevre Bölgelerdeki araçlarınızın klima tamiri ve klima bakımı yapılmaktadır.

ARAÇ KLİMASI
Aracınızın kliması her mevsim geçişinde mutlaka düzenli olarak kontrol ve bakım gerektiren standart bir donanımdır. Araç klima sistemi bakımı sırasında; polen filtresi, klima gazı, klima gazı kaçak tespiti, klima bakteri temizliği, klima kompresörü, klima termostatının bakımları yapılır.

ARAÇ KLİMASININ GÖREVİ
Araç kliması, yolcu kabinindeki ısıyı düşürür ve sabit tutar.
Ortamdaki havanın nemini azaltır.
Ortamda var olan kirliliği filtreler.
Araç kliması sürüş konforunu da iyileştirerek sürüş sırasında dikkatin dağılmasını engeller.
ARAÇ KLİMASI BAKIMI NE ZAMAN YAPILMALIDIR?
Araç klimasının yılda en az bir kez kontrolünün yapılması, klima gazının da en az iki yılda bir yeniden doldurulması gerekir. Ücretsiz klima sistemi kontrolü ve bakımı için sizi de en yakın Aliağa Otomotiv Özel Servis noktasına bekliyoruz.
ARAÇ KLİMASININ DÜZENLİ BAKIMININ FAYDALARI NELERDİR?
Bakımı iyi yapılan bir klima ile açık havadan gelebilecek pek çok zararlı etkenden korunmuş olursunuz. Bakımı düzenli yapılan bir araç kliması ses kirliliğini, kötü kokuları ve bakteri oluşumunu engeller. Araç motorunu zorlamadığı için yüksek yakıt tüketimini önler ve yakıt tasarrufu sağlar. Ön cam buğusunun yetersiz çözülmesinin de önüne geçilmiş olunur. Bakımı düzenli yapılmış araç kliması sayesinde yolcu kabininde hava kirliliği minimuma iner.
ARAÇ KLİMASI İÇİN UYARILAR
Aliağa Otomotiv Özel Servis uzmanları, ister yaz ister kış olsun aracınızın klimasını 15 günde bir en az 10 dakika boyunca çalıştırmanızı öneriyor.
POLEN FİLTRESİ DEĞİŞİMİ
Aracınızın klima sisteminde bulunan kirliliği yok etmek amacıyla, sürüş koşullarınıza bağlı olarak yılda en az bir kere anti bakteriyel işlemden geçirmenizi ve polen filtresini değiştirmenizi tavsiye ederiz.
DÜZGÜN ÇALIŞMAYAN KLİMA SİSTEMİNİN ZARARLARI NELERDİR?
Düzgün çalışmayan araç kliması ısıtma veya soğutma işlemini tam gerçekleştiremeyeceğinden, araç motorunu zorlayarak yakıt tüketimini arttırır ve sürüş konforunu azaltır. Klima sistemindeki filtrelerde zamanla bakteri ve küf oluşabileceğinden hem araç içinde kötü kokular oluşacak ve hem de lejyoner hastalığı gibi bir çok hastalığın oluşma riski artacaktır.

KLİMA TEMİZLİĞİNİN YAPILMAMASI HANGİ HASTALIKLARA NEDEN OLUR?
Bakımı yapılmamış araç kliması lejyoner hastalığına (bir çeşit zatürre) neden olabilir. Yaygın kas ve eklem ağrıları, baş ağrısı, halsizlik, huzursuzluk ve ateş ön plandadır. Bunun yanı sıra, başlangıçta kuru öksürük hastaların önemli kısmında tetikleyicidir; bulantı, kusma, ishal gibi sindirim sistemi bulguları da görülebilir. Bunlara ek olarak ajitasyon, konsantrasyon bozukluğu ve hatta koma bile görülebilir. İyi temizlenmeyen klimalarda üreyebilecek küf mantarlarının alerjik rinit ve alerjik astıma sebep olabileceği de unutulmamalıdır.

ARAÇ KLİMA GAZI DOLUMU
Aliağa Otomotiv Özel Servis uzman personelimiz, klima sisteminin kontrolü ve klima gazının yeniden doldurulması konularında özel olarak eğitim almışlardır. Aliağa Otomotiv Özel Servis noktasında tüm işçilik ve yedek parçalar 2 yıl garantilidir.

Klima problemleriniz ve bakımı için bizi arayın!
© Copyright Kasım 2017 Designed By SosyalMarkam
Call Now ButtonHemen Ara | 0507 699 89 23
Whatsapp'tan İletişime Geçin